MODEL 310B
Zewnętrzne bariery mikrofalowe
do 457 metrów.

Model 310B działa w oparciu o pasmo K (24.125 GHz). Pozwala to na zdecydowanie większą wydajność, aniżeli standardowe pasmo X. Rozproszenie wiązki to 3,5 stopnia w pionie i poziomie, co pozwala na zastosowanie 310B na bardzo długich dystansach i pod bardzo ostrymi kątami.
Każdy element 310B, nadajnik i odbiornik jest zamknięty w odpornej na warunki obudowie o średnicy 269mm, ważącej tylko 2kg. Urządzenie o porównywalnych parametrach działające w paśmie X musiałoby mieć 609mm średnicy i ważyć 15,9kg. Mały rozmiar pozwala na zastosowanie ich w niemal każdych warunkach.
2,5-krotnie wyższa częstotliwość K od częstotliwości X sprawia, że wielościeżkowe sygnały generowane przez intruza są 2,5-krotnie wyższe, co sprawia, że prawdopodobieństwo wykrycia jest relatywnie większe. Wykorzystanie pętli fazowej w odbiorniku zapewnia jeszcze większy poziom sprawności systemu, poprzez alarmowanie o częściowym, bądź całkowitym przerwaniu ścieżki, zmienia poziom sygnału zapewniając niewrażliwość na zakłócenia pochodzące z innych urządzeń tego typu bądź też od urządzeń zakłócających. Funkcjonowanie systemu w oparciu o pasmo K, które jest zdecydowanie mniej �zatłoczone� aniżeli pasmo X zapewnia zdecydowanie mniejszą wrażliwość na zakłócenia pochodzące z takich źródeł jak radary na lotniskach, radary lotnicze czy inne systemy mikrofalowe. Szerokopasmowe, ujemne sprzężenie zwrotne pozwala na automatyczne dostrojenie do zmian pogodowych. Cztery, nastawne, częstotliwości pracy w nadajniku oraz pętla PLL w odbiorniku pozwalają na zwielokrotnienie ilości barier działających na jednym obszarze.
Szerokość wiązki detekcyjnej może być nastawiana w polu od 0,6 do 12,2 metra. Wysokość wiązki jest ściśle zależna od jej szerokości. Możliwość ustawiania szerokości toru mikrofalowego pozwala na łatwą adaptację do praktycznie każdego zastosowania.

diagram zasięgu bariery mw

*- odległości na rysunku podano w stopach (1 stopa to około 30 cm

bariera mikrofalowa 310B

Częstotliwość: 24,125 GHzMoc
wyjściowa: 3-6 mW

Waga: 39.9 kg wraz z tripodami i bateriami

Detekcja obiektu: 36 kg czlowiek w marszu, biegnący, czołgający się bądź skaczący, metalowy obiekt o średnicy 30 cm wykrywane na zasięg do 183 metrów

Prędkość celu: 30 mm/sec � 15 m/sec

Prawdopodobieństwo wykrycia: >99%
Automatyczna regulacja zasięgu: Sprzężenie zwrotne do � 54dB

Ilość kanałów modulacji: 4 nastawne

Fałszywe alarmy: 1/ jednostkę/ rok

Środowisko pracy: -40oC - +66oC wilgotność do 100%

Napięcie wejściowe: 11,5 � 14 VDC przy 150 mA (Tx), 20 mA (Rx). 25 godzin pracy (Tx) 191 godz. (Rx) przy 0oC oraz 5.0 AH baterii

Wyjście alarmowe: SPDT, podłączone do transmitera M01

Wskaźniki LED: Zintegrowane, sygnalizacja stanu zasilania (transmiter), Alarm, zakłócenie, błędny kanał na odbiorniku.

Montowanie: możliwość regulacji wychylenia po 20o w każdą stronę

Kontrola: Urządzenie w pełni samokontrolujące

Kalibracja: napięcie kalibrujące monitorowane poprzez M01 Monitor w odbiorniku

Przełącznik poruszający: SPDT 2A przy 28 VDC

Szerokość wiązki: 0,6 - 12.2 m

Odległość między nadajnikiem i odbiornikiem: do 457 m.
ochrona zewnętrzna- - Zasięg do 457 metrów

- Obróbka sygnału pętlą PLL

- Płaska wiązka

- Praca na paśmie K

- Odporny na warunki pogodowe, takie jak deszcz, mgła zamiecie śnieżne oraz ekstremalne temperatury